Kůže největší orgán těla

Znáte složení vaší kosmetiky?

Kůže jako největší orgán našeho těla umožnuje vstřebávání a pronikání látek do našeho organismu. Až 60% toho, co na kůži naneseme, se vstřebává do našeho krevního oběhu. Proto je důležité, abychom eliminovali pronikání chemických látek, které mohou naše zdraví poškodit.

K příkladu tu máme nikotinové nebo hormonální náplasti. Z toho plyne, že syntetické látky obsažené v konvenčních kosmetických přípravcích se do našeho těla vstřebávají také. Nestačí se zaměřit na to, co jíme. Je zapotřebí si více uvědomovat, že výrobky, které obvykle dáváme našemu tělu v podobě kosmetiky, mají také velký význam pro naše zdraví.

V lidském těle se přirozeně syntetické látky nevyskytují, náš organizmus je neumí zpracovávat. Tyto syntetické látky se mohou pak ukládat v tkáních nebo způsobovat různé alergické reakce. Některé z těchto látek jsou dokonce i karcinogenní. Mohou narušovat imunitní a hormonální systém.
Běžné kosmetické přípravky založené na chemické bázi navíc často obsahují látky zvyšující absorpci přípravku, které způsobují, že se syntetické látky dostávají do krevního oběhu mnohem rychleji. Přitom průměrná žena denně použije až 10 kosmetických přípravků.

Ekologická přírodní kosmetika neobsahuje žádné syntetické chemické látky, umělá barviva, či látky ropného původu, které narozdíl od přírodních látek nepřispívají k získání a udržení zdravé a krásné pokožky. Přírodní kosmetika je vyráběna z ekologických látek jako jsou rostlinné extrakty, květové vody, rostlinné oleje a esenciální oleje, které obsahují spoustu vitamínů, minerálů, esenciálních mastných kyselin a antioxidantů díky kterým účině pokožku vyživuje a pěstí. Tyto látky přirozeně podporují hojící a regenerační proces pokožky. Eco by Sonya je proti všemu co je testováno na zvířatech!

Používáním eko kosmetiky podporujete udržitelnost životního prostředí. V ekologickém zemědělství se nesmí používat umělá hnojiva, herbicidní ani pesticidní postřiky, které mají negativní dopad na čistotu půdy a vody. Ekologické zemědělství proto chrání nejen Vaše zdraví, ale celý ekosystém

Je čas se pozastavit a začít číst složení, zjišťovat si co jsou ingredience vůbec zač a jaké mají vlastnosti, nemyslíte ?

Samoopalovací kosmetika Eco by Sonya

Naše výrobky Eco by Sonya jsou vyrobené na východním pobreží Austrálie ze 100% přírodního ovoce, kakaa, bylinek a květových extraktů a jsou certifikované podle ekologického potravinového řetězce, neobsahují žádné geneticky modifikované organismy, žádné syntetické a žádné živočišné produkty.


Accept

Tyto stránky používají cookies